MEMMYTHIA botanical fragrance - lavender with orange

5903766110943

Botanical fragrance in a glass bottle with roll-on system in a floral-fresh combination of lavender and orange

15 ml

42.00 zł

(2,800.00 zł 1 litr)

Tax included
Quantity

Description

MEMMYTHIA is a fusion of flowers and fruits, an intoxicatingly floral note intertwines with juicy orange to enchant the space together.
Everyone knows and loves lavender.
It is impossible to pass by this purple bush indifferently, especially when the nostrils are hit by the intoxicating scent of lavender patches stretching to the horizon in Provence. Who was there knows :)

We combined the beauty of floral aroma with a refreshing note of orange - what came out of it?
check it yourself :)* collector's item

INGREDIENTS: Simmondsia Chinensis seed oil, Lavandula Angustifolia Flower Oil

Product Details
5903766110943
Reviews
Grade 

Cudo

Kolejnym fajnym i działającym produktem jest pachnidło botaniczne które też używałam podczas wakacji . Lawenda cudowny mocny zapach , który lekko przełamuje się słodką pomarańczą , jest to fajny mocny zapach który zdecydowanie odstraszał komary. Jak wiecie na wakacjach spaliśmy pod namiot zapachem i właśnie tych pachnidełkiem smarowałam wejście do namiotu . Pachnidełko jest w szklanej , ciemnej butelce , z kuleczką dzięki której łatwo się rozprowadza produkt po ciele lub też materiale ( w moim przypadku namiot ) . Plus , że pachnidełko nie zostawiło tłustej plamy na materiale. Pachnidełko jest dość mocny w zapachu , bardzo jest wydajny i działa. Fajne jest też to że pachnidełko może służyć nam też jako " perfum " który możemy użyć np za uchem czy na nadgarstek . Zapach cudownie pachnie , dość długo się utrzymuję na ciele , nie brudzi ciuchów , nie jest tłuste , jest bardzo wydaje i ma cudowny zapach .

Grade 

Zaskakujący!

piękne i zaskakujące połączenie, kocham lawendę ale nie spodziewałam się, że odświeżona pomarańczą tak mi się spodoba, super!

Write your review

MEMMYTHIA botanical fragrance - lavender with orange

MEMMYTHIA botanical fragrance - lavender with orange

Write your review

  or Cancel

* Required fields

You might also like
Other products in the same category:
Customers who bought this product also bought:

Follow us on Facebook