Perfumy z duszą czyli czas na PACHNIDŁA BOTANICZNE !

Jakiś czas temu w świecie perfum pojawiły się perfumy, czy też pachnidła, botaniczne.

Pewnie zastanawiasz się, czym tak właściwie one są i czy różnią się czymś od konwencjonalnych perfum?

Otóż pachnidła botaniczne powstają wyłącznie przy użyciu składników pochodzenia roślinnego.
Oznacza to, że do stworzenia ich kompozycji zapachowej, ale i gotowej do użycia mieszanki, nie stosuje się żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, syntetyków ani konserwantów.
Tylko olejki eteryczne, ekstrakty CO2, absoluty, żywice oraz balsamy i nalewki.

Nasze pachnidła botaniczne to cudowne, w stu procentach pełne mocy wprost z natury, perfumetki.
Jak większość woni botanicznych składają się one z czystych olejków eterycznych zatopionych w oleju jojoba.
Dlaczego wybraliśmy olej jojoba? To banalnie proste.
Olej jojoba jest tak naprawdę woskiem.
Pozbawiony jest on swojego zapachu, a więc nie modyfikuje on zapachów w nim umieszczonych.
Właśnie dlatego wykorzystywany jest on jako naturalny nośnik perfum.
Warto tu też zaznaczyć, iż perfumy wykonane na jego bazie są bardziej trwałe niż te wykonane na bazie alkoholu.
Nasze pachnidła botaniczne swój zapach zawdzięczają świeżym, naturalnym ziołom, kwiatom lub owocom, z których powstały czyste olejki eteryczne wyprodukowane głównie z certyfikowanego organicznego materiału roślinnego najwyższej jakości.
Botaniczne perfumy doskonale współgrają z naszą skórą, dzięki temu zaś zapewniają niesamowity, pełen życia i wibrujący zapach. Niepowtarzalny i bardzo indywidualny. Bo też każdy z nas jest unikatowy i wyjątkowy…

Wydawać by się mogło, że pachnidła botaniczne dają mniejsze pole do popisu, ponieważ ich paleta zapachów pozbawiona jest syntetycznych zapachów czy molekuł. Nic bardziej mylnego.
Wyobraź sobie kieliszek wina. Jego aromat może dostarczyć niezliczonych aromatów: miodu, tytoniu, skóry oraz kwiatów akacji, promieni słońca, minerałów pobliskiego strumienia – żeby wymienić tylko kilka przykładów.
Zatem jeśli wszystkie te aromaty wywodzą się z jednej winorośli, wyobraź sobie jaki potencjał tkwi w dziesiątkach alchemiczne destylowanych roślin i zamiana ich potencjału w perfumy.

Perfumy botaniczne często wydawane są w limitowanych edycjach przez niszowych perfumiarzy niezależnych. Ich piękno polega również i na tym, że kupujesz je w niewielkich objętościach. A to sprawia, iż swobodnie możesz żonglować zapachami perfum botanicznych, które nosisz i zmieniać je dowolnie, w zależności od nastroju czy pory roku. Kiedy już zdecydujesz się nosić na swojej skórze perfumy botaniczne, daj im czas. Pozwól ich woni rozwinąć się na twojej skórze i pozwól jej opowiedzieć pełną historię zapisaną w kompozycji. Niech niewidzialna siła natury znajdzie swój własny sposób na przebudzenie twojej świadomości :)

Poza walorami zapachowymi, warto zaznaczyć, że olejki eteryczne mają także terapeutyczną moc i używając ich w tej formie nie tylko korzystamy z walorów zapachowych, ale też właśnie tych terapeutycznych!

 

To początek naszej serii, którą sukcesywnie będziemy rozszerzać a już teraz możecie sprawdzić, które z pachnideł jest z Waszej bajki :)

 

https://www.shamasa.pl/pl/polecane/pachnidlo-botaniczne-yuminoe-jasmin

https://www.shamasa.pl/pl/strefa-zapachu/pachnidlo-botaniczne-zalyhotiya-frangipani

https://www.shamasa.pl/pl/strefa-zapachu/pachnidlo-botaniczne-hotanyia-neroli