Aromaterapia zodiakalna, czyli astrologiczne powiązania z zapachem.

Od zarania dziejów, czyli właściwie od czasu, gdy człowiek pierwszy raz spojrzał w gwiazdy, próbował z nich wyłowić sieci powiązań i znaczeń. Zarówno kobiety jak i mężczyźni zaczęli badać niebo, aby z ruchu ciał niebieskich wyczytać swoją przyszłość lub dowiedzieć się czegokolwiek o sobie samym.
Tak narodziła się astrologia. Wierzyć, czy nie – każdy znak zodiaku ma przypisane odpowiednie kolory, kamienie, kwiaty, a nawet zapachy…

Astrologia to bardzo stara dziedzina wiedzy para naukowej, która opiera swoje rozważania na podstawie ułożenia planet. Wiedzę na temat znaków zodiaku zawdzięczamy starożytnym, babilońskim astronomom i nauce. Przez wieki z wiedzy tej korzystali wielcy tego świata. Nawet królowie i cesarze mieli swoich nadwornych astrologów.
Do tak zwanego mainstreamu astrologia wdarła się mniej więcej w 1930 r. kiedy to w brytyjskiej gazecie "Sunday Express" pojawił się pierwszy horoskop. Wielu chętnie zaglądało tam i czytało tą rubryczkę.
Przez pewien czas wiara w horoskopy była dość silna. Z czasem jednak osłabła i na lata wycofała się do podziemia. Obecnie ponownie można zauważyć mocny wzrost zainteresowania wiedzą astrologiczną i wieloma jej gałęziami, w tym powiązaniem zapachu i astrologii.

Astrologia odpowiada na pytania, na które nie umie odpowiedzieć nauka. Dlatego tworzy proste schematy i zgodnie z nimi opisuje świat. Tak, tak. Astrologia twierdzi, że może odczytać z gwiazd naszą przyszłość. A to co poznane staje się mniej przerażające, wręcz okiełznane. Daje to nam nadzieję na to, że życie się odmieni. Chociaż sam znak zodiaku nie może w pełni określać tego, co czyni Cię wyjątkowym, może być jednak świetnym narzędziem uzupełniającym.
Zatem skupmy się teraz na tym, jakie olejki eteryczne dobrze pasują do którego znaku zodiaku.

Aromaterapia zodiakalna

Koziorożec

Stosowanie olejku eterycznego z czarnego pieprzu jest wręcz idealne dla osobowości Koziorożca, ponieważ jego stymulujące właściwości mogą pomóc usunąć zablokowaną energię i otworzyć ją do nowych sposobów myślenia.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/czarny-pieprz-esencja-100-15-ml

Wodnik

Olejek eteryczny z rumianku działa cuda, pomagając Wodnikom wyrażać swoje genialne pomysły, jednocześnie uspokajając i wyciszając ich nadpobudliwe umysły.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/rumianek-rzymski-olejek-eteryczny-100-premium-5ml

Ryby

Olejek eteryczny z drzewa sandałowego jest idealny dla Ryb, ponieważ jego energia wspiera medytacyjne pragnienia, wyciszając umysł, aby umożliwić wyrażenie uniwersalnych wpływów.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/drzewo-sandalowe-olejek-eteryczny-100-10-ml

Baran

Najlepszym olejkiem eterycznym, który zrównoważy entuzjazm Baranów, jest uspokajający i chłodzący olejek ze słodkiej pomarańczy. Jego harmonizująca i podnosząca na duchu energia może pomóc złagodzić wszelkiego rodzaju stresy i złagodzić nadmiar frustracji napędzanych przez ego.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/pomarancza-olejek-eteryczny-100-duza-pojemnosc-15-ml

Byk

Dodatek olejku eterycznego z drzewa cedrowego zupełnie nieźle współgra z Bykiem, ponieważ pielęgnuje silne poczucie celu i dążenia do niego.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/drzewo-cedrowe-himalayan

Bliźnięta

Jako osoby o wylewnej energii Bliźnięta mogą spotkać się z wypaleniem. Dlatego idealnym olejkiem dla ich osobowości jest kardamon. Pikantny i orzeźwiający. Działa tonizująco na organizm i wspomaga jego wydatkowanie energii.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/kardamon-olejek-eteryczny-100-premium-5ml

Rak

Rak może znaleźć równowagę we wzmacniającej i oczyszczającej mocy lauru, który dodaje odwagi i wiary we własne ideały. Pomaga też zmniejszyć wszelkie zdenerwowanie lub dążenie do konfrontacji.

Lew

Olejek eteryczny z imbiru dobrze służy energii Lwa. Swoim komplementarnym, korzennym aromatem wzmaga i stabilizuje ogólną energię ciała.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/imbir-olejek-eteryczny-100-5-ml

Panna

Olejek eteryczny z rozmarynu korzystnie współgra z osobowością Panny. Posiada on zdolności do rozjaśniania myślenia. Jest to szczególnie ważne dla osoby, która nieustannie analizuje.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/rozmaryn-olejek-eteryczny-100-duza-pojemnosc-15-ml

Waga

To idealistyczny rozjemca całego zodiaku. Zawsze szukają sprawiedliwości i równowagi w życiu. Potrafią się przystosować i akceptować wszystko. Życie w równowadze pomoże jej kadzidło. Ma ono właściwości, które pomagają zachować “emocjonalny środek”, w którym Waga czuje się najbardziej komfortowo.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/kadzidlo-frereana-olejek-eteryczny-100-duza-pojemnosc-15-ml

Skorpion

Jego intensywna i potężna energia najlepiej współgra z olejkiem eterycznym z róży, który zapewnia ulgę i kojącą energię, otwierając serce na akceptację tego co jest, równoważąc wszelkie obsesje.

Strzelec

Ludzie spod tego znaku są przyjaźni i entuzjastyczni, ale z naturalną towarzyską wstrzemięźliwością. Dlatego dla Strzelca idealny jest olejek ylang-ylang. Idealnie uspokaja i podnosi na duchu, ale bez tłumienia zapału i porywów serca.
https://www.shamasa.pl/pl/esencje/ylang-ylang-olejek-eteryczny-100-duza-pojemnosc15-mll

 

I jak? spróbujecie? :)