Ponieważ oczyszczanie skóry twarzy to fundament pięknej cery oraz zadbanej i zdrowej skóry :)
Skóra poprawnie oczyszczona staje się wolna od niedoskonałości, nadmiaru sebum, ale też i od przesuszenia.

Tak! dokładne i poprawne oczyszczenie skóry jest kluczowym elementem prawidłowej pielęgnacji naszej skóry. A ten podstawowy rytuał pielęgnacyjny powinniśmy wykonywać codzienne — zarówno rano, jak i wieczorem. Rano, ze względu na to, że przez cały czas, a więc i w nocy nasza skóra wytwarza sebum, do którego przyklejają się rożne cząstki, w tym kurz i roztocza, które tak chętnie mieszkają w naszych łóżkach.
Zatem rano, przed nałożeniem odpowiedniej pielęgnacji czy makijażu, naszej skórze należy się delikatnie oczyszczenie. Często w tym przypadku wystarczy użycie hydrolatu lub mydła z dobrym składem ( dla nas oznacza to mydło tylko i wyłącznie ze składnikami roślinnymi ).

Natomiast wieczorem naszej skórze należy się porządny zabieg oczyszczający. Wieczorne oczyszczanie powinno być dokładne, aby usunąć nie tylko makijaż ale i wszystko co osadzi się nam na skórze przez cały dzień, w tym i smog. Dziś zajmiemy się olejowym oczyszczaniem skóry.

Czym jest olejowe oczyszczanie skóry?

Olejowe oczyszczanie skóry (z angielskiego — Oil Cleansing Method — czy jak kto woli OCM) to nie tylko sposób na dogłębne oczyszczenie skóry z makijażu czy innych zanieczyszczeń, ale i jednocześnie bardzo dobra metoda pielęgnacyjna.

Zacznijmy od najważniejszych plusów tej metody. Po pierwsze, nie naruszamy naturalnej ochrony skóry. Po drugie, działamy nawilżająco oraz odżywiamy i regenerujemy naszą skórę. Mając skórę tłustą działamy normalizująco i sprawiamy, że skóra przestaje produkować nadmiar własnego sebum. Dodatkowe plusy to pielęgnacja “przy okazji” nie tylko naszych brwi i rzęs, ale i paznokci i dłoni.

Olejowe oczyszczanie skóry krok po kroku

1. Zacznij od dokładnego umycia dłoni.
2. Czystymi dłońmi rozprowadź porcję oleju (gotowej mieszanki kupionej w naszym sklepie lub samodzielnie wykonanej w domu).
3. Wmasuj delikatnie olej w skórę twarzy. Używaj do tego ruchów głaszczących, w miarę długich. Niech będzie to nie tylko oczyszczanie, ale i coś przyjemnego dla Ciebie.
4. W miseczce przygotuj wcześniej bardzo ciepłą wodę, ale nie nie gorącą — szczególnie ważne jest to, gdy masz skórę naczynkową i wrażliwą.
Namocz w tej wodzie ściereczkę, delikatny ręczniczek, wielorazowe płatki kosmetyczne… Użyj tego co lubisz. Taką namoczoną, mocno ciepłą formę kompresu przyłóż na chwilę do skóry i gdy przestygnie zetrzyj nią delikatnie miejsce na skórze, które było nim przykryte. Czynność powtórz dwu czy nawet trzykrotnie.
5. Wypłucz “kompres” w zimnej wodzie i przyłóż ostatni raz do twarzy aby zamknąć pory.
Jeżeli wolisz możesz przepłukać twarz chłodną wodą.
6. Zastosuj hydrolat. Pamiętaj, że mimo tego, że nie używasz detergentu zmieniającego pH skóry, sama woda w kranie nieznacznie przekracza pH 7. A ideałem dla naszej skóry jest jednak pH w okolicy 5,5.
A jednym z ważnych zadań hydrolatu jest wyrównywanie pH naszej skóry, dzięki czemu dalsza pielęgnacja jest skuteczniejsza, a nasza skóra promienna i zdrowa.

Jeżeli na skórze masz makijaż, to demakijaż wykonujesz w podobny sposób. Po prostu łatwiej będzie do tego użyć tylko czegoś mniejszego niż ręczniczek czy ściereczka.
Zatem zwilż ciepłą wodą wacik kosmetyczny i nim nanieś odrobinę mieszanki olejowej na skórę przyłóż do skóry i delikatnie "zdejmij".

Twoja skóra właśnie złapała oddech :))

Po nasze koktajle do oczyszczania i demakijażu sięgnij tutaj:

https://www.shamasa.pl/pl/kosmetyki-roslinne/koktail-do-demakijazu-z-zielona-herbata-do-cery-suchej-wrazliwej-i-delikatnej

https://www.shamasa.pl/pl/produkty/koktail-do-demakijazu-z-ogorkiem-do-cery-mieszanej-i-tlustej