Stan magazynowy:
Kod EAN:5903766110592
Nasze łąki i lasy obfitują w skarby i tylko od nas zależy czy skorzystamy z ich mocy.
Do takich skarbów niechybnie należy żywokost lekarski.
Jak sama nazwa sugeruje ( żywa kość ) jego właściwości ściśle powiązane są z regeneracją tkanki kostnej a nazwa wywodzi się od łacińskiego „conferre”, co oznacza „połączyć” lub „rosnąć razem”.
Część wyjątkowych właściwości żywokostu sprowadza się do obecności alantoiny, substancji chemicznej, która stymuluje produkcję komórek, a co za tym idzie wspomaga gojenie ran. Podobno ze względu na te właściwości, żywokost używany był w ten sam sposób w stosunku do roślin. Jeśli gałąź została uszkodzona lub trzeba było pośpieszyć szczep, robiono opatrunek z żywokostu, aby zabieg zakończył się sukcesem.
Ciekawostką jest jego zastosowanie w roli nawozu.
1kg liści na około 15 litrów wody. Odcinamy liście 5cm od ziemi, napełniamy pojemnik, dodajemy wodę i czekamy cztery tygodnie. Mikstura sprawdza się jako pożywka dla roślin które wymagają wsparcia. Mogą to być warzywa, zioła czy kwiaty. Liście są bogate w azot, potas i fosfor, ponieważ rozległy korzeń żywokostu potrafi wydobywać wszystkie dobre składniki z gleby.
Ale wróćmy do jego pożytecznych właściwości względem ciała.
Żywokost używany jest od około 400 r.p.n.e. jako zioło lecznicze.
Grecy i Rzymianie używali tego cudownego ziela, aby powstrzymać krwawienie, leczyć problemy z oskrzelami oraz leczyć rany i złamane kości.
Niezastąpiony przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, przy bólach pleców i wszystkich pochodnych stanach zapalnych układu mięśniowo szkieletowego a także obrzękach.
Najważniejszym składnikiem żywokostu jest substancja alantoina.
To substancja szeroko stosowana w kosmetyce ze względu na swe niemal niezliczone właściwości.
Wykazuje się umiejętnością wzmacniania tkanki skórnej, pobudzania wzrostu i namnażania komórek, a tym samym przyspieszania gojenia.
Ponadto ma działanie regenerujące, przeciwzapalne, kojące i nawilżające.
ZASTOSOWANIE:
Żywokost może być nakładany bezpośrednio na skórę w formie masażu
więcej przeczytasz na blogu:
https://www.shamasa.pl/pl/blog/zywokost-lekarski-bliski-przyjaciel-kosci-i-stawow
* Wyłącznie do użytku zewnętrznego
* Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu
Ingredients : Symphytum Officinale Root , Helianthus Annuus Seed Oil, Symphytum Officinale Root Extract Organic
dziwne Posmarowałem profilaktycznie i spadłem z roweru ... stoczyłem się w głęboką dolinę wstaję i patrzę a tu kostka nic. A smarowałem tylko łokieć .. Nie rozumiem ale będę stosował regularnie
Polecam! Skręciłem kostkę na wyprawie górskiej, musiałem jeszcze przejść 10 km a potem dojechać z tą nogą do domu ponad 200 km. Posmarowałem po powrocie do domu pierwszy raz, potem regularnie, chociaż od razu czułem ulgę. Tydzień później już byłem w górach. Działa rewelacyjnie, to moje odkrycie roku!
lubię sprawdzine marki! A to kolejny produkt który spełnia moje oczekiwania!
polecam bo działa przyniósł efekty i to szybciej niż się spodziewałam a nie do końca wierzyłam... spadłam z roweru i wyglądało że będzie poważniej...
polecam używam i rzeczywiście widzę efekty, a raczej czuję. Każdy powinien uzywac ziół, bo naprawde maja moc!
używam i polecam bardzo skuteczne przy bólach kręgosłupa. Po operacji, mój rehabilitant stosuje a ja w domu - efekty spektakularne!
zaskakująco szybko działa! zdecydowanie polecam, bo sama jestem zaskoczona jak mi pomógł z naderwanym ścięgnem!
POLECAM Używam w masażach rehabilitacyjnych. Efekty są oszałamiające a to niby tylko zioło. Super!
Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie sklepu.